FAQ

TŁUMACZENIA

1. Z jakich języków tłumaczy Akcent?

Specjalizuję się w tłumaczeniach z języka polskiego i niemieckiego na język czeski (mój język ojczysty). Współpracuję także z doświadczonymi tłumaczami, którzy zapewniają tłumaczenia w odwrotnych kierunkach lub np. na język słowacki.

2. Jak zlecić tłumaczenie pisemne?

Zapraszam do bezpłatnej wyceny tłumaczenia. Wystarczy przesłać zapytanie mailem z informacją, na kiedy jest ono potrzebne. Po pisemnej akceptacji wyceny przez klienta zamówienie jest wiążące dla obu stron.

3. Jak obliczana jest cena za tłumaczenie?

Za stronę rozliczeniową uważany jest tekst źródłowy zawierający 1800 znaków. Natomiast wycena tłumaczenia jest bezpłatna.

4. Jak zamówić tłumaczenie ustne?

Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego, żeby uzgodnić termin, miejsce, tematykę itp. Po pisemnym potwierdzeniu wyceny i terminu przez klienta zamówienie jest wiążące dla obu stron.

5. Czy możliwe jest tłumaczenie jeszcze na dziś?

Tak, jeżeli objętość tłumaczenia nie przekracza 5 stron rozliczeniowych, możemy wykonać takie tłumaczenie w trybie ekspresowym (+20% stawki podstawowej).

6. Czy Akcent wykonuje także weryfikacje/korekty gotowych tłumaczeń?

Tak, wykonuję korekty gotowych stron www, ulotek, opakowań produktów przed drukiem, książek itp.

7. Mam niestandardowe tłumaczenie/projekt/wyjazd, czy Akcent podejmie się tego?

Oczywiście, zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego. Z pewnością znajdziemy rozwiązanie, które Państwa usatysfakcjonuje.

8. Jakie formy płatności mam do dyspozycji?

Najczęściej przelew bankowy (ew. PayPal) po wystawieniu faktury. W przypadku wysyłki pocztą za pobraniem lub dla klientów indywidualnych istnieje także możliwość płatności gotówką.

9. Jak odebrać tłumaczenie?

Tłumaczenie najczęściej wysyłane jest mailem. Istnieje także możliwość przesyłki pocztą lub kurierem (cena wysyłki jest wtedy doliczana do faktury).

KURSY

1. Kiedy zaczyna się najbliższy kurs j. czeskiego/niemieckiego?

Najbliższe terminy rozpoczynających się kursów znajdują się na stronie internetowej. Istnieje możliwość uzgodnienia także indywidualnych kursów dopasowanych ilością godzin oraz terminami do potrzeb pojedynczych osób lub firm.

2. Gdzie odbywają się kursy?

Kursy odbywają się najczęściej w siedzibie zamawiającej firmy lub w kameralnej sali w pełni dostosowanej do celów dydaktycznych przy metrze POLE MOKOTOWSKIE (ul. Łowicka 56/8).

3. Jak mogę się zgłosić?

Żeby zapisać się na kurs/konwersacje, wystarczy zgłosić się mailowo podając swoje imię, nazwisko, telefon oraz jaki kurs Pana/Panią interesuje. Oddzwonimy, by ustalić szczegóły, oczekiwania oraz poziom językowy kandydata (z reguły umawiamy się na krótką rozmowę na Skypie i/lub wypełnienie testów on-line, żeby odpowiednio dobrać kandydatów do danej grupy).

4. Jakie są ceny kursów?

Wszystkie ceny kursów podajemy na naszej stronie internetowej w zakładce Cennik.

5. Ile jest osób w grupie?

W każdym kursie może uczestniczyć maks. 8 osób (nie dotyczy firm). Taka ilość osób zapewnia kursantom możliwość aktywnego udziału w zajęciach, indywidualne podejście i szybką reakcję prowadzącego przy dostosowaniu się do potrzeb grupy.

6. Kto prowadzi kursy?

Kursy języka czeskiego prowadzę osobiście – jestem czeskim native speakerem z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języków obcych. (Więcej w zakładce O mnie) Kursy języka niemieckiego zapewniam albo osobiście, albo we współpracy z doświadczonym lektorem. Kursy polskiego dla obcokrajowców prowadzi doświadczony polonista.

7. Z jakich podręczników korzysta się na kursie i czy są one w cenie kursu?

Język czeski podstawowy – Communicative Czech – Elementary

Język czeski średnio zaawansowany – Česky krok za krokem II, Czeski dla średnio zaawansowanych

Konwersacje – autentyczne materiały, książki, czasopisma, filmy

Język niemiecki – emKurs, Em Brückenkurs

Medizindeutsch – Deutsch im Krankenhaus

Polski dla obcokrajowców podstawowy – Hurra!!! Po polsku oraz Polski, krok po kroku

Polski dla obcokrajowców średnio zaawansowany – Hurra!!! Po polsku oraz Kiedyś wrócisz tu… (cz. 1)

Polski dla obcokrajowców zaawansowany – Kiedyś wrócisz tu… (cz. 2) oraz W świecie polszczyzny.

Książki nie są wliczone w cenę kursu, ale istnieje możliwość nabycia ich w atrakcyjnej cenie.